info@omero.pl
+ 48 813 070 677
Usługi tłumaczeniowe i lokalizacyjne certyfikowane normami ISO 27001:2017, ISO 9001:2015, ISO 17100:2015 oraz ISO 18587

Dedykowane rozwiązania językowe oraz kreatywna adaptacja tekstu kierowana do międzynarodowych firm z różnych sektorów przemysłu

Skontaktuj się z nami

Ekstraktory terminologii i tworzenie słowników

Ekstrakcja terminów lub ekstrakcja terminologii to automatyczna metoda analizy tekstu w celu zidentyfikowania fraz spełniających kryteria terminów. Ekstrakcja terminologii ma zastosowanie w tłumaczeniach i zarządzaniu terminologią, ale także w analityce tekstu , gdzie jest wykorzystywana do modelowania tematów, eksploracji danych i wyszukiwania informacji z tekstu nieustrukturyzowanego.

W celu sprawnego zarządzania treścią wielojęzyczną dostęp do ekstraktorów terminologii i możliwość tworzenia automatycznych glosariuszy ma kluczowe znaczenie.

Najlepsza ekstrakcja terminów

Najlepsza ekstrakcja terminów to taka, która zapewnia możliwie jak najbardziej czystą i dokładną listę terminów, wymagającą niewielkiego ręcznego czyszczenia. Wiele tradycyjnych metod ekstrakcyjnych polega głównie na częstotliwości występowania danego terminu w tekście. Metoda ta jest stosunkowo mało optymalna – wymaga sprawdzenia i ręcznego oczyszczenia całej listy terminów. Ręczne czyszczenie można ograniczyć stosując kryteria językowe w połączeniu ze statystykami.

Możemy definiować działanie ekstraktora w zakresie minimalnej liczby znaków w terminie, ilości słów w terminie, częstotliwości występowania w danych źródłowych, możemy ograniczać słownictwo w zależności od jego występowania w pospolitym słownictwie.

Przetłumaczyliśmy miliony słów
Obsługa językowa Omero od ponad 10 lat pomaga firmom w skutecznej komunikacji wielojęzycznej na rynkach globalnych dostarczając rzetelne i profesjonalne tłumaczenia dla firm z sektora przemysłu, usług finansowych i prawnych, handlu detalicznego oraz nauk przyrodniczych. Poznaj historie klientów, którym dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem.

Kontakt

OMERO Polska

al. W. Witosa 3
20-315 Lublin

+48 81 30 70 677
info@omero.pl

OMERO Hiszpania

Ronda Sant Antoni 46,
ent.1A 08001 Barcelona

+34 931 82 42 24
info@omero.es

Napisz do nas

Formularz kontaktowy
phone-handsetcrossmenuchevron-downarrow-left-circlearrow-right-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram