info@omero.pl
+ 48 813 070 677
Usługi tłumaczeniowe i lokalizacyjne certyfikowane normami ISO 27001:2017, ISO 9001:2015, ISO 17100:2015 oraz ISO 18587

Dedykowane rozwiązania językowe dla skutecznej komunikacji międzynarodowej

Skontaktuj się z nami

Tłumaczenia ustne

W odróżnieniu od tłumaczy pisemnych, tłumacze ustni zajmują się przekładem języka mówionego w czasie rzeczywistym. Przekład taki wymaga od tłumacza nie tylko zgłębionej wiedzy na temat danego zagadnienia, ale również świadomości różnic kulturowych pomiędzy odbiorcami tłumaczonych języków oraz doskonałych umiejętności miękkich, jak zdolność koncentracji przez długi czas, umiejętność rozumienia i rozwijania skrótów myślowych, umiejętność natychmiastowego tłumaczenia. Zadaniem tłumaczy ustnych jest zapewnienie płynnego przebiegu spotkań biznesowych, jakby wszyscy ich uczestnicy mówili jednym językiem.

Nasi tłumacze ustni są profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem. Współpracujemy z najlepszymi tłumaczami w kraju i dobieramy odpowiednich tłumaczy do tematyki spotkań biznesowych.

Jesteśmy w stanie sprostać najbardziej nietypowym i wymagającym potrzebom tłumaczeniowym naszych klientów. Mamy doświadczenie w tłumaczeniach ustnych, od audytów medycznych, konferencji, spotkań handlowych po niejednokrotne delegowanie tłumaczy za granicę - od kilkudniowych tłumaczeń biznesowych po kilkumiesięczne pobyty w fabrykach na tłumaczeniach szkoleń w Stanach Zjednoczonych.

Tłumaczenia symultaniczne

Ten rodzaj tłumaczeń ustnych ma zastosowanie przede wszystkim podczas wielojęzycznych konferencji.

Tłumaczenie odbywa się w czasie rzeczywistym równolegle do słów wypowiadanych przez prelegenta. Tłumacz wykonujący tłumaczenie przebywa w kabinie, a samo tłumaczenie wykonywane jest przez 2 tłumaczy. Wypowiedź prelegenta może być tłumaczona równolegle na kilka języków, a odbiorcy tłumaczenia słuchają jego treści przez słuchawki. Odbywające się równolegle do wypowiedzi prelegentów tłumaczenie symultaniczne nie wydłuża czasu trwania konferencji, co jest niewątpliwą zaletą, zwłaszcza podczas całodziennych wydarzeń.

Tłumaczenia konsekutywne

To drugi rodzaj tłumaczeń ustnych wykonywany podczas spotkań biznesowych, przemówień, rozmów handlowych, negocjacji oraz wszelkiego rodzaju spotkań i konferencji, jednak bez korzystania z kabiny i specjalistycznego sprzętu. Tłumaczenie odbywa się tuż po wypowiedzi prelegenta, który robi przerwy w swym wystąpieniu co kilka zdań, aby umożliwić tłumaczowi przekład na język odbiorców. W przypadku tłumaczenia konsekutywnego istnieje możliwość interakcji pomiędzy rozmówcami. Planując organizację wydarzeń z udziałem tłumacza konsekutywnego, klienci powinni mieć świadomość, że tłumaczenie konsekutywne wydłuża ich czas trwania.

Tłumaczenia szeptane

Jest to forma tłumaczenia symultanicznego bez użycia specjalistycznego sprzętu. W trakcie takiego tłumaczenia tłumacz półgłosem przekazuje niewielkiemu gronu odbiorców treść wypowiedzi, bez konieczności przerywania tej wypowiedzi. Tłumaczenie szeptane jest często stosowane w sytuacjach, gdy niewielka liczba osób nie zna języka, którym posługuje się większość uczestników spotkania.

Tłumaczenia ustne poświadczone

To rodzaj tłumaczenia konsekutywnego, które wykonywane jest przez tłumacza przysięgłego. Ten rodzaj tłumaczeń najczęściej stosowany jest przy podpisywaniu aktów notarialnych, umów, składaniu dokumentów w urzędach, sądach i innych instytucjach wymagających obecności tłumacza przysięgłego. Podczas takiego tłumaczenia, oprócz tradycyjnego przekładu, tłumacz może również poświadczać podpisem i pieczęcią sporządzone podczas spotkania dokumenty.
Przetłumaczyliśmy miliony słów
Obsługa językowa Omero od ponad 10 lat pomaga firmom w skutecznej komunikacji wielojęzycznej na rynkach globalnych dostarczając rzetelne i profesjonalne tłumaczenia dla firm z sektora przemysłu, usług finansowych i prawnych, handlu detalicznego oraz nauk przyrodniczych. Poznaj historie klientów, którym dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem.

Kontakt

OMERO Polska

al. W. Witosa 3
20-315 Lublin

+48 81 30 70 677
info@omero.pl

OMERO Hiszpania

Ronda Sant Antoni 46,
ent.1A 08001 Barcelona

+34 931 82 42 24
info@omero.es

Napisz do nas

Formularz kontaktowy
phone-handsetcrossmenuchevron-downarrow-left-circlearrow-right-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram